Na czym polega zabieg laserem Q-switched?

Zabieg ten polega na ultrakrótkich impulsach światła laserowego przenikających w głąb skóry. Za sprawą owych impulsów w trakcie leczenia tatuaży, przebarwień lub zmian pigmentacyjnych działamy tylko na barwik, bez uszkodzeń skóry znajdującej się wokół. Jest to przyczyna, dla której zabieg ten nie pozostawia żadnych blizn, ponadto skutkuje niezwykle krótkim czasem rekonwalescencji.

Warto także wspomnieć o długości fali laserowej. Zastosowanie w przypadku tego zabiegu odnajdują 4 długości fal, za sprawą których możemy skutecznie i zarazem selektywnie pozbyć się przebarwień, brązowych plam czyli tzw. zmian pigmentacyjnych, piegów, tatuaży. Zabieg laserem ma także znaczenie terapeutyczne dla leczenia nawracających przebarwień.

Zabieg ten nie cechuje się doznaniami bólowymi, jednak w trakcie zabiegu może on odczuwać delikatne pieczenie. Aby nie doprowadzić do przegrzania naskórka w czasie zabiegu stosuje się różne formy chłodzenia- żele, strumień zimnego powietrza, chłodzona końcówka zabiegowa.

Rzecz wygląda nieco inaczej w przypadku usuwania tatuażu. Zabieg ten wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Jeżeli tatuaż jest duży jego usuwanie wykonuje się w kilku etapach.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania dla stosowania wykonania zabiegu laserem yag?

Kolejny zabieg laserem można wykonać dopiero po upływie około 2-3 tygodni. Jeżeli poddaliśmy się zabiegowi usunięcia tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres około 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym czasie nie można również korzystać z samoopalaczy oraz solarium.

Z zabiegu laserem nie powinny z całą pewnością korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. W zabiegu nie może uczestniczyć także świeżo opalona skóra, czyli będąca ok. 2-3 tygodnie po opalaniu.

Zabieg laserem na ogół nie jest związany z żadnymi działaniami niepożądanymi, jednak sporadycznie pojawić się mogą zaczerwienienia, obrzęki, pęcherzyki i nierówności skóry.

Zalecenia do przeprowadzenia zabiegu są naprawdę liczne, a należą do nich chociażby naskórkowe i skórne zmiany pigmentowe, liczne piegi, których chcemy się pozbyć, trudne do usunięcia oraz nawracające przebarwienia. Laser jak już zostało wspomniane to doskonały sposób na usunięcie niechcianego tatuażu, ponadto laserem wykonać można peeling.

Znalezione obrazy dla zapytania usuwanie tatuażu